Ortaokul

MEB Kazanım Kavrama Testleri ve Cevapları 2017-2018

Milli Eğitim Bakanlığının web sitesine eklediği 5. 6. 7. ve 8. Sınıf MEB Kazanım Testleri ve cevapları indir birçok öğretmene kolaylık sağlıyor. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yayınlanan testler Destekleme ve Yetiştirme Kursları (TEOG Kursları) için kazanım kavrama testleri yayınlıyor. Kazanım testlerine ilk başlarda sadece 8. sınıflar için yayınlanmıştı. Testler içinde Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, İngilizce ve Din kültürü dersleri bulunuyordu. Ancak bu yıl yayınlanan kazanım testlerine 5, 6 ve 7. sınıflar da dahil edildi.

Liseye ait 9. sınıf,10. sınıf, 11. sınıf ve 12 sınıf kazanım testleri de dahil edilmiştir.

Kazanım Testleri haftada bir yayımlanmaktadır. Aşağıdaki linklerde sınıflar ve sınıflara ait kazanım testleri bulunmakta. MEB Kazanım kavrama testlerini ve cevap anahtarlarını linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

5. SINIF MEB KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

İlginizi çekebilir:
7. Sınıf Türkçe Kazanım Testleri ve Cevapları **2022

13 Yorum

  1. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN GERÇEKTEN EMEK VERİLEN BİR ÇALIŞMA OLMUŞ SAYENİZDE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK…

  2. Proje ödevim için çok işime yaradı sağolun ama genel olarak cümlenin öğeleri çözümlü örnek verseydiniz daha iyi olurdu.

  3. ya çok güzel bir anlatım var inşallah sınavdan yüksek alırım bu sayfa çok güzel ve bana çok şey ekledi inşallah yüksek alırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu