1. Sınıf Öğretmen Karne Görüşleri

1. sınıf öğretmenlerinin karne görüşleri şu şekildedir:

İlk günden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene ve sana başarılarından dolayı seni tebrik ediyorum. Başarmak için gösterdiğin çabanın devam etmesini diliyorum. Unutma çalışarak her şeyi başarabilirsin. Okumamızın gelişmesi için düzenli olarak bol bol okumayı ve yazı yazmayı unutma. İyi tatiller.

——————–

Okulun ilk gününden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene ve sana gayretlerinizden dolayı teşekkür ederim. Derslerdeki başarının devamlı olmasını diliyorum. Başarını korumak için sürekli ve düzenli bir çalışma içinde olmalısın. Okumamızın gelişmesi için düzenli olarak bol bol okuma yapmalısın ve yazma yapmayı da ihmal etme. İyi tatiller.

——————–

İlk günden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene teşekkür ederim. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Umarım gayretini biraz daha arttırır. Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Bu yüzden tatilde hece çalışmalarına yardım alarak çalışırsa ve biraz da gayretli olursa bunu başaracağına tüm kalbimle inanıyorum. İyi tatiller.

——————–

Ege’ciğim, merak ve isteğin sayesinde çabucak öğrendin. Bundan sonra artık bol bol okumak kalıyor. Tabi ki yazmayı da ihmal etmemelisin. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

——————–

Güzel zeki kızım, seni tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.  Bundan sonra artık bol bol okumalı ve bilgilerine bilgi katmalısın.

——————–

Güzel Kızım yazıların inci gibi çok güzel. Fakat daha disiplinli çalışmalı ve bol bol okumalısın.  Kendini geliştirmelisin. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Güzel Kızım,  okuma, yazmayı öğrendin. Fakat bu yeterli değil.  Bol bol pratik yapmalısın, çok okumalısın, çok dikte yapmalısın. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Kerem’ciğim, Okuma, yazmayı öğrendin. Fakat bu yeterli değil.  Bol bol okumalı ve kendini daha da geliştirmelisin. Senin daha fazlasını yapabileceğini biliyorum.  Ayrıca tertip-düzen, özenli ve temiz defter-kitap taşımaya da dikkat etmelisin.

——————–

Utku’cuğum harfleri iyice öğrenmelisin.  Bol bol pratik yapmalı, çok okumalı çok dikte yapmalısın. Ayrıca tertip-düzen, özenli ve temiz defter-kitap taşıma konusunda daha dikkatli olmalısın. Utku’cuğum, sen zeki bir çocuksun. Ben senin çok başarılı olacağına inanıyorum. Sen de elinden geleni yap artık. Tamam mı?

——————–

Yusuf’cuğum, çok eksiğin var. Fakat bu eksikler istersen çok kısa zamanda toparlanır. Elinden geleni yap. Tatilde bol bol tekrar et. Başarmayı istersen başarırsın.

——————–

Güzel kızım,   okuma, yazmayı öğrendin. Fakat bu yıl çok hasta oldun. Kendine iyi bak. Tatilde eksikleri kapatacağına inanıyorum.

——————–

Güzel Kızım, okuma, yazmayı öğrendin. Fakat bu hiçbir zaman yeterli değil. Daha çok şey öğrenmek için dersi daha dikkatli dinlemen ve bol bol okuman lazım. Senin daha fazlasını yapabileceğini biliyorum.  Sana güveniyorum.

——————–

Yavrucuğum, harfleri iyice öğrenmelisin. Bol bol pratik yapmalısın, çok okumalısın, çok dikte yapmalısın. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Birkan’cığın, maalesef çok eksiğin var. Fakat bu eksikler istersen, bol bol çalışır ve tekrar edersen kapanır.  Elinden geleni yap. Çok çalış.  Başarmayı istersen başarırsın.

——————–

Güzel Kızım,  eksiklerin var.   Bol bol pratik yapmalısın, çok okumalısın, çok dikte yapmalısın. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

 

Güzel kızım, sınıf içindeki davranışlarınla örnek bir öğrencisin. Elinden geleni yaptığını biliyorum. Ben sana güveniyorum. Bol tekrarla başaracaksın. Kendine güven oldu mu?

——————–

Hamza’cığım, maalesef çok eksiğin var. Fakat bu eksikler istersen, bol bol çalışır ve tekrar edersen kapanır.  Elinden geleni yap. Çok çalış.  Başarmayı istersen başarırsın.

——————–

Kaan’cığın, maalesef çok eksiğin var. Fakat bu eksikler istersen, bol bol çalışır ve tekrar edersen kapanır.  Elinden geleni yap. Çok çalış.  Başarmayı istersen başarırsın.

——————–

Güzel Kızım, merak ve isteğin sayesinde çabucak öğrendin. Bundan sonra artık bol bol okumak kalıyor. Tabi ki yazmayı da ihmal etmemelisin. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

——————–

Güzel Kızım,  başta çalışmaları aksatmıştın. Ama şimdi daha iyisin. Fakat bu yeterli değil.  Bol bol pratik yapmalısın, çok okumalısın, çok dikte yapmalısın. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Güzel Kızım, merak ve isteğin sayesinde çabucak öğrendin. Bundan sonra artık bol bol okumak kalıyor. Tabi ki yazmayı da ihmal etmemelisin. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim

——————–

Güzel Kızım,  başta çalışmaları aksatmıştın. Ama şimdi daha iyisin. Fakat bu yeterli değil.  Bol bol pratik yapmalısın, çok okumalısın, çok dikte yapmalısın. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Güzel Kızım, başta çalışmaları aksatmıştın. Ama şimdi annenin büyük gayretleri ile daha iyisin. Unutma ki yavrucuğum, öğrenmek büyük zenginliktir. Sen iste. Elinden geleni yap.  Bol bol oku. Kendin için oku. Annen için ya da benim için değil. Sen çok zeki bir çocuksun. Daha fazlasını yapacağını biliyorum. Hadi o zaman daha fazlasını bekliyorum senden.

——————–

Güzel kızım. Her şeyinle örnek bir öğrencisin. Sınıf içi davranışların, ders başarın. Senin gibi bir öğrencim olduğu için çok şanslıyım. Seni tebrik eder, başarıların devamını dilerim.

——————–

Hamza’cığım,  merak ve isteğin sayesinde çabucak öğrendin.  Bundan sonra artık bol bol okumak kalıyor. Tabi ki yazmayı da ihmal etmemelisin. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

——————–

Geçte olsa okuma ve yazmaya geçtin. Bundan dolayı seni tebrik ediyorum.Başarının artması ve devamı için ara vermeden çalışmalısın. Tatilde bol  okuma yap ve sevdiğin şiirleri yaz ve ezberle. Güzel bir tatil geçirmeni dilerim.

——————–

İyi bir tatili hak ettin. Bir yıl boyunca okuma ve yazmaya çalıştın ve ödevlerini eksiksiz yaptın. Bu sorumluklarını hakkıyla yaptığın için seni ve aileni tebrik ederim. Öğrendiklerini unutmamak için tatilde bol  kitap oku. Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim.

——————–

Benim güzel yüzlü ve ahlaklı ve temiz öğrencim Elif Nur. İsmin gibi nurlu öğrencim .İyi bir tatili hak ettin. Çünkü yıl boyunca çalıştın. Bu gayretinden dolayı seni ve her zaman sana destek veren aileni tebrik ediyorum. Başarının hayat boyu devam etmesini diliyorum. Hayırlı ve güzel bir tatil geçirirsin İnşaallah.

——————–

Aramıza yeni katıldın ve bazen istersen vazifeni yapıyorsun  bazen de  yapmıyorsun. Böyle yapmamalısın. Aslında iyi bir Öğrenci olduğunu Düşünüyorum ve iyisinde. Tatilde kendini toparla ve kitap okumayı  unutma. Biz seni her halinle kabul ettik sende bizi kabul et. İnşaallah daha iyi olacaksın. Hayırlı bir tatil geçirmeni diliyorum

——————–

Başarılı bir yıl geçirdin,seni tebrik ediyorum.İyi bir tatili hak ettin.Ama yinede tatili sadece oyuna ayırma ve bol kitap oku.Hayırlı bir tatil geçirmeni diliyorum.

——————–

Tatilde çok oku ve kimseyi üzme.Sen iyi çocuksun bunu biliyorum ve başarabilirsin.Okuma serisi kitapların okumasını bitir ve kendine hikaye kitapları al ve oku. Bazen de ezbere yaz ki okuman gelişsin.Çalışmak insanı geliştirir ve bilgili yapar.Onun için çok  okumalısın.Harfleri yaz tatilinde iyi öğren ve okuyarak okula gel,yoksa işin çok zor olur.Ailen mutlaka yardımcı olmalı. İyi bir tatil geçirmeni diliyorum.

——————–

Tatilde çok oku ve kimseyi üzme.Sen iyi çocuksun bunu biliyorum ve başarabilirsin.Okuma serisi kitapların okumasını bitir ve kendine hikaye kitapları al ve oku. Bazen de ezbere yaz ki okuman gelişsin.Çalışmak insanı geliştirir ve bilgili yapar.Onun için çok okumalısın. İyi bir tatil geçirmeni diliyorum.

——————–

Önce Allaha sonra kendine güven.Sen istersen kısa zamanda herkesi geçersin.Ben sana inanıyorum başarırsın. Tatilde bol kitap oku.Bazen dinlen ,oyna ve sevdiğin kitapları oku ve bazen de şiir ezber yap. Unutma ki Çalışan kazanır,elması kızarır. Hayırlı ve faydalı bir tatil geçirmeni dilerim.

——————–

Artık okuma ve yazmaya geçtin. Bunu devam ettirmek için tatilde bol kitap oku ve oyun oynamayı da unutma.İyi bir tatili hak ettin. İyi ve güzel bir tatil geçirmeni diliyorum.

——————–

Sene başından beri gösterdiğin gayret seni başarılarınla buraya kadar getirdi. Senden çok memnunum. Daha da başarılı olmak için tatilde bol kitap oku. Bu başarında ailenin de katkısı çok onları da tebrik ediyorum. İyi ve hayırlı bir tatil geçirmeni diliyorum

——————–

Ailenle birlikte sabır ve özveriyle yaptığınız çalışmaların meyvesi olan bu güzel karnen senindir. Çok teşekkür ederim.Tatilini boşa geçirme ve çalışmalarına devam ve çok kitap oku.İyi ve hayırlı bir tatil geçirmeni diliyorum

——————–

Okula başladığın ilk günden beri severek yaptığın her çalışmanın karşılığı bu karnededir. Başarılar dilerim. Hayırlı bir tatil geçirmeni diliyorum.Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok şanslıyım. Beni çok mutlu ettin.

——————–

Bütün bir yıl boyunca çalışarak, didinerek bu karneyi ve güzel bir tatili hak ettin. Canım yavrum ilk günden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene teşekkür ediyorum. Sende böyle bir aileye sahip olduğun için onlara teşekkür et. İyi tatiller.

——————–

Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanmanı diliyorum.Bu yıl gösterdiğin performansın bütün eğitim öğretim hayatınca devam etmesini dilerim. İyi tatiller.

——————–

Bir yıl boyunca çok gayret ettin ve bu çalışmanın karşılığını bu karnenle aldın.İyi bir tatilili hak ettin .Artık iyi bir hediyeyi de baban alır diye düşünüyorum.Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olduğun için tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederim.Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim.

——————–

Sessiz ve sakin ,çalışkan, ahlakınla arkadaşlarına örnek oldun.Yıl boyunca çok çalıştın.Bu çalışmanda  sana çok yardımcı olan aileni de tebrik ederim.

——————–

Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin, ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle. Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanmanı diliyorum. Sana her  zaman destek veren aileni de tebrik ederim .Hayırlı ve güzel tatil geçirmeni dilerim.İyi bir tatili hak ettin benim sesiz kahramanım.

——————–

Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. Gelecek yıl bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın.Sakın  kitap okumayı ihmal etme .Ailende destek olursa başarın dahada artar.

——————–

“Küçük yaramazlıkların da olsa, gösterdiğin gayret ve bana verdiğin başarı hediyesi her şeye değer. Teşekkür ediyorum .”Tatilde okumayı ihmal etme. Bu başarında sana  her zaman destek olan aileni de tebrik ederim. Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Yıl boyunca çok çalıştın ve her zaman eksiksiz geldin. Disiplinli çalışman ve her zaman sorumluluklarını yerine getirmen bu başarıyı getirdi. Bu başarından dolayı seni tebrik ederim. Her zaman böyle ol.Bu başarında sana  her zaman destek olan aileni de tebrik ederim. Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum.

Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. Ders araç gereçleriyle eksiksiz gelirsen ve ödevlerini yaparsan daha da başarılı olacağına inanıyorum.Gelecek yıl bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın.Sakın  kitap okumayı ihmal etme .Ailende destek olursa başarın daha da artar.

——————–

Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Umarım gayretini biraz daha arttırır.Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var.Başarını artması için okula devamlı gelmesi gerekiyor.Tatilde bol okuma yap. Hayırlı ve güzel bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Benin şen,şakrak,güler yüzlü ve neşeli öğrencim;

Küçük yaramazlıkların da olsa, gösterdiğin gayret ve bana verdiğin başarı hediyesi her şeye değer. Bu başarında sana  her zaman destek olan aileni de tebrik ederim. Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum.

Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Oyuna, tv-bilgisayara ayırdığı vaktin 2 katını derse ayırırsa daha da başarılı olur. Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum. Ailenin desteği başarısını olumlu yönde artıracaktır. Tatilde bol okuma yaparsan başarın daha da artar.

Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin. Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci.İyi bir tatili hak ettin.Hikaye ,dergi vb. kitapları da okumayı ihmal etme.Tebrik ediyorum.

Ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle. Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

——————–

Çalışmaların oldukça güzel, ancak daha başarılı olman için biraz daha gayret etmen gerekiyor.Tatilde bol kitap oku ve okumanı hızlandır.Bu başarında ailenin de katkısı çok büyük.Bundan dolayı seni ve aileni tebrik ederim Ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle. Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim

Üzülerek söylüyelim. İstediğimiz sevide değilsin. İkinci sınıfa okuyarak ve yazarak gel.

——————–

Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. Gelecek yıl bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın.Harfleri öğren ve gelecek sene tam okuyarak okula gel.Sakın  kitap okumayı ihmal etme .Ailende destek olursa başarın daha da artar.Hayırlı tatiller .

——————–

Çalışmaların oldukça güzel, ancak daha başarılı olman için biraz daha gayret etmen gerekiyor. İyi tatiller.Çalışmalarında ailenin desteği gerekli.Yaz tatilinde oyun oyna ve çok kitap oku.

Saygı, sevgi, azim, zekâ seni anlatan sadece birkaç kelime Tebrikler.

——————–

Yıllarca solmayan Papatya çiçeği  gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ikinci sınıfa iyice dinlenmiş olarak gelmeni istiyorum. Bu başarında ailenin de katkısı çok büyük. Bundan dolayı seni ve aileni tebrik ederim Ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle. Güzel ve hayırlı bir tatil geçirmeni dilerim.

Çok sevimli hem tatlısın,

Servisle okula taşınırsın,

Bana tatlı tatlı sarılırsın,

Şubat ta okumanı umarım.

 

Okula zamanla alıştın,

Dersleri hiçte anlamadın,

Yeni hecelemeye çalıştın,

Şubat ta okumanı umarım.

Nazlı nazlı sevgiyle bakarsın,

Kucağını açıp bana koşarsın,

Arkadaşlarını çokkk seversin,

Okumanı yazmanı isterim.

Bazen tatlı bazen nazlı,

Çok oldu yaramazlıkları,

Annen baban çekti zorlukları,

İlk önce öğrendi okumayı.

Hem sevimli hem neşeli,

Bal şeker kadar tatlı dilleri,

Ne güzel öğretmenim sözleri,

Bir tanecik bebeğim severim seni.

Sınıfta tatlı tatlı bakarsın,

Kimsenin işine karışmazsın,

Hecelemeye yeni yeni başladın,

Hem sevimli hem nazlı bebeğim.

Sevimli neşeli arkadaşları

Çok hoş tatlı tatlı bakışları,

Okudun yazdın heceleri,

Sevimli tatlı kuzum Esra.

Başarı huzur yazılı şanında,

Tatlılık mutluluk bakışlarında,

Çalışkanlık sevimlilik var onda,

Selamlar tatlılar tatlısı Ömer Efe.

İyilik güzellikte dengin yok,

Matematik Türkçeye ilgin çok,

Okumada yazmada sorun yok,

İyilik güzellik yurdu kuzucuğum.

Sürekli masanı sıranı değiştirdin,

Sıtkı Utku nun peşinde dolaştın,

Annenin zoruyla okumayı öğrendin,

Sevimli kuzucuğum Mustafa.

Mazlum mazlum bakarsın,

Kucaklaya kucaklaya seversin

Arkadaşlarınla hiç kavga etmedin,

Okumayı tez öğrenmeni dilerim.

Beni hep göz altından süzdün,

Bazen neşeli bazen tatlı güldün,

Öğretmenini çokk çok seversin,

Sana ailene çok selam söylerim.

Ruhunu meleklere benzettim,

Seni bal şeker kadar tatlı bilirim,

İyilik güzellik yolcusu bebeğim,

Başarı mutluluk sizin olsun isterim.

Hem sevimli hem neşeli kendisi,

Baldan şekerden daha tatlı sözleri,

Ne güzel öğretmenim demesi,

Bir tanecik bebeğim severim seni.

Hem sevimli hem neşeli,

Sandım ki Allah ın meleği,

Ne güzel öğretmenim sözleri,

Bir tanecik bebeğim severim seni.

İlk günler çok severdin beni,

Sessizce dinlersin derslerini,

Hiç terk etmedin Etütleri,

Çok özledim tatlı gülüşlerini.

Okula yeni yeni alıştın,

Derslerine hiçte çalışmadın,

Okumanı yazmanı umarım,

Tatilde derse çok çalışmalısın.

Arkadaşlarınla hep barışık yaşadın,

Kimsenin kalbini hiç kırmadın,

Okudun en güzel yazıları yazdın,

Başarı mutluluk olsun yoldaşın.

İyilik güzellikte dengin yok,

Matematik Türkçeye ilgin çok,

Okudun yazdın sorun yok,

İyilik güzellik yurdu tatlı kuzum.

 

Çalışanın emekleri boşa olmaz,

Annen okuttu inkar edilemez,

Çalışanların emeği zayi olmaz,

Tatlılar tatlısı Edib Eren kuzum.

 

Adın kadar kendin de değerlisin,

Öğretmenini çok çok seversin,

Nasip kısmetin Allah bol versin,

Melek ruhlu tertemiz kuzum.

 

Sınıfta sessiz sessiz derse çalıştın,

Kimsenin kavgasına karışmadın,

Kendi halinde sevdin sevildin,

Melek ruhlu temiz kalpli bebeğim.

 

Bazen beni üzdün bazen sevdin,

Bana tatlı tatlı gülümsedin,

Dersine çok çalışmanı bekledim,

İnşallah 2. dönem okumanı dilerim.

 

Adını andıkça mutluluk duydum,

Başarıda hecelemede seni buldum,

İnşallah hep aramızda olursun,

Sağlıklı mutlu günler sizin olsun.

 

Heyecanlı heyecanlı gezersin,

Dersine çok çalışmanı söylerim,

Beni bazen üzdün bazen sevdin,

Akıllı sevimli tatlı öğrencim.

 

Akıl vardır akıllardan üstün,

Zekanı bilirim zekalardan üstün,

Sen olmasan ben ne ederim dedin,

Güzeller güzeli sevimli bebeğim.

Exit mobile version